Oficiální_znak_TJ_Šaratice.pngStarší žáci: výsledky a reporty

16. Kolo: Křenovice/Újezd - ŠAKOBEOT 2:5 (1:3)

Kozohorský 2, Jedlička, Charvát, Půček

Sestava: Majdiak - Capita, Ondráček, Kleka, Buřík - Půček, Jedlička, Dobrovolný, Marek - Matyáš, Kozohorský (Charvát, Buříková, Struha, Navrátil, Šebeček)

Komentář: V derby utkání proti Křenovicím jsme odehráli dobrý první poločas, kdy jsme měli herní převahu a jediný gól jsme inkasovali po přísně nařízeném přímém kopu. V druhém poločase se fotbalovost vytratila a soupeř nás potrestal z rohového kopu, kdy opět inkasujeme lacinou branku. Naštěstí jsme zápas zvládli a před koncem utkání situaci uklidnili dvěma góly.

15. Kolo: ŠAKOBEOT - Bzenec/Vracov 5:1 (4:0)

Kozohorský 3, Jedlička, Dobrovolný

Sestava: Majdiak - Capita, Ondráček, Kleka, Buřík - Půček, Jedlička, Dobrovolný, Buříková - Matyáš, Kozohorský (Marek, Šebeček, Struha, Navrátil J., Svoboda)

Komentář: První domácí zápas jsme odehráli na hřišti v Otnicích, kde jsme přehráli našeho soupeře a zaslouženě vyhráli. Od první minuty jsme diktovali tempo hry a náš soupeř se na naší polovinu dostával jen v ojedinělých případech. Pokud budeme takto přistupovat ke každému utkání, tak budeme moct porazit každého soupeře.

14. Kolo: FC Kyjov 1919 - ŠAKOBEOT 2:1 (2:1)

Buřík

Sestava: Majdiak - Capita, Ondráček, Kleka, Buřík - Půček, Jedlička, Dobrovolný, Buříková - Struha, Kozohorský (Šebeček, Marek)

Komentář: První kolo jsme odjeli do Kyjova s hodně úzkým kádrem a domácí tým zaslouženě vyhrál.

13. Kolo: ŠAKOBEOT - Velké Pavlovice/Rakvice 1:5 (1:2)

Kozohorský

Sestava: Majdiak - Capita, Ondráček, Navrátil J., Flachs - Charvát, Jedlička, Bukáčková, Kozohorský - Matyáš, Dobrovolný (Svoboda, Buřík, Struha, Kleka, Bukáček. Navrátil A.)

12. Kolo: SK Šlapanice - ŠAKOBEOT 5:5 (1:3)

Dobrovolný, Charvát, Jedlička, Kozohorský, Bukáčková

Sestava: Majdiak - Capita, Ondráček, Bukáčková, Navrátil J. - Charvát, Jedlička, Bukáček, Kozohorský - Matyáš, Dobrovolný (Svoboda, Buřík, Struha, Kleka, Hloužek)

Komentář: Utkání hrané na těžkém terénu ukázalo jak prohospodařit slibně rozehraný zápas. Je zbytečné se opakovat. Bohužel doplácíme na špatnou defenzivní činnost u standardních situacích, kdy prakticky každý roh nebo přímý volný kop do vzdálenosti 30 metrů od naší brány hrozí gólem. Nezbývá nic než zvládnout poslední zápas a v zimě se zaměřit na defenzivní činnost a bránění standardních situací.

11. Kolo: FC Hustopeče - ŠAKOBEOT 3:1 (2:1)

Dobrovolný

Sestava: Majdiak - Capita, Ondráček, Buřík, Navrátil J. - Charvát, Jedlička, Bukáčková, Kozohorský - Dobrovolný, Struha (Svoboda, Navrátil A., Marek, Kleka, Flaks)

Komentář: K utkání s prvním týmem tabulky naši hráči nastoupili až s přehnaným respektem a strachem, který se projevoval v jejich snaze hrát kombinačně, kdy většina míčů z naší strany byla řešena pouze nákopama a tím pádem docházelo k minimálnímu zapojení středních záložníku do kombinace. Nutně podotknout, že dnešní soupeř byl hratelný a v naších silách bylo získat všechny 3 body. Bohužel soupeři naší naivní hrou utkání hrozně usnadňujeme. Za vše hovoří to, že 2 ze 3 gólů inkasujeme po standardních situacích, kdy nemáme odražené míče a soupeř má čas a prostor akce dohrát až do gólu. Nyní je to hlavně o hlavách hráčů a jejich, přístupu a zodpovědnosti, jestli v utkání jdou do každé situace na 120% nebo ne!!! V utkání bylo nespočet situaci, kdy nás soupeř zastaví drobným zatažením tak, aby přerušil naši akci a naši hráči na to reagují podrážděně, ale potom stejná situace na druhé straně a my se vyloženě bojíme jít do souboje, takže to soupeři ani neznepříjemníme. Zároveň po zisku míče místo vytvoření nabídky se schováváme. Za vše hovoří několik situací, kdy se bojíme hrát a místo nabídky a snahy získat přihrávku se hráči otočí zády jdou do svého prostoru tak, aby ten míč ani nemohli dostat.

Příští týden budeme mít prostor dnešní výsledek odčinit v domácím prostředí poprvé na umělé trávě v Otnicích, kde budeme hostit nedaleké Dambořice.

10. Kolo: ŠAKOBEOT - SK Slavkov u Brna 4:3 (1:2)

Dobrovolný 2, Capita, Svoboda

9. Kolo: ŠAKOBEOT - Valtice 5:3 (1:0)

Dobrovolný 2, Jedlička, Charvát 2

Sestava: Majdiak - Capita, Ondráček, Buřík, Navrátil J. - Charvát, Jedlička, Struha, Kozohorský - Dobrovolný, Svoboda (Matyáš, Navrátil A., Marek)

Komentář: V 9. kole jsme nastoupili proti týmu Valtic, kdy jsme věděli, že nás nebude čekat lehký soupeř i vzhledem k našim absencím. Od úvodu zápasu byla hra vyrovnaná a v první půlce bylo šancí opravdu málo. Před koncem poločasu jsme však vstřelili gól, který nás uklidnil. V druhém poločasu se nám povedlo rychle přidat góly, ale zbytečnou lehkovážností jsme nechali soupeře dotáhnout. Naštěstí jsme se vyvarovali chyb z minulého kola a závěr utkání jsme si s přehledem pohlídali a za týden nás doma v Kobeřicích čeká derby ze Slavkovem.

8. Kolo: SK Slatina - ŠAKOBEOT      6:2 (4:0)

Ondráček, Kozohorský

Komentář: Utkání ke kterému se těžko hledají slova. Když v 8. minutě prohráváte 4:0, tak se hraje těžko. Bohužel jsme opět doplatili na náš nedůraz a nedostupování hráčů, čím dáváme soupeři prostor, aby trestal naše chyby. Během týdne zapracujeme a příští týden půjdeme náš výkon odčinit.

7. Kolo: ŠAKOBEOT - Novosedly       4:0 (2:0)

Dobrovolný 2, Jedlička, Charvát

sestava domácí: Majdiak - Capita, Ondráček, Buřík, Navrátil - Svoboda, Bukáčková(K), Jedlička V., Charvát - Dobrovolný, Struha (Přinosil A, Marek, Šebeček, , Půček, Kleka)

Komentář: V utkání proti týmu, který v soutěži neztratil ani bod, jsme hned o úvodu diktovali tempo hry a soupeře do ničeho nepouštěli. První poločas byl odehraný velmi dobře a zodpovědně, takže jsme do přestávky vedli o 2 góly. V úvodu druhého poločasu nás soupeř lehce přehrával, ale během 15ti minut jsme se vrátili k naší hře z prvního poločasu a přidali jsme další dva góly, které rozhodli o našem konečném vítězství 4:0, které bylo zasloužené a vybojované.

6. Kolo: Modřice/Rajhrad - ŠAKOBEOT      3:5 (3:1)

Dobrovolný 2, Jedlička 2, Charvát

sestava hostí: Majdiak - Capita, Ondráček, Buřík, Navrátil - Svoboda, Bukáčková, Jedlička V. (K), Charvát - Dobrovolný, Struha (Jedlička J., Marek, Šebeček, Poulíček, Matyáš, Půček, Kleka)

Komentář (trenér Čola): St. Žáci se představili na půdě Rajhradu. Dle postavení v tabulce jsme měli být jasnými favority. Nicméně kluci ze sdruženého týmu Modřice - Rajhrad nám ukázali, že na dně tabulky jsou omylem. První půli nás přehrávali ve všech směrech. Byly kvalitnější na míči, důrazněji nás dostupovali a vytvořili si i více brankových příležitostí. Tudíž první půli jsme zcela zaslouženě prohráli 1:3. O poločase jsme si v kabině řekli pár důležitých věcí, které musíme změnit. Náš tým si z toho vzal ponaučení a postupně se dostával do zápasu. Nicméně čas plynul rychle a gólové šance ne a ne proměnit. Už jsme mysleli ,že domácí budou brát všechny tři body, ale pak najednou přišla poslední desetiminutovka z říše snů. Za 10.min jsme vstřelili 4 branky a otočili z 1:3 na 5:3.V tomto zápase se ukázala obrovská bojovnost, síla a víra ve vítězství. I pomyslný klobouk jsem smekl v 70.min.

5. Kolo: ŠAKOBEOT - Křenovice/Újezd       7:1 (4:0)

Charvát 4, Dobrovolný, Svoboda, Struha

sestava domácí: Majdiak - Capita, Ondráček, Buřík, Navrátil - Svoboda, Bukáčková, Jedlička V. (K), Kleka - Dobrovolný, Struha (Jedlička J., Marek, Šebeček, Poulíček, Matyáš)

Komentář (trenér Buky): Naši hráči nastoupili do zápasu odhodlaně a naladění na vítězství hned od první minuty, kdy režírovali tempo hry a v podstatě Křenovice do ničeho nepustili. Pořád nám tam ale chybí větší důraz v osobních soubojích a přistupování hráčů. V tréninku se na to zaměříme a budeme se zlepšovat. Vítězství jsme si zasloužili a je jen škoda, že si nevážíme šancí a nedáváme víc gólů. Pak přijdou zápasy, kdy přijde jedna, dvě šance, které neproměníme a prohrajeme. Vstup do sezóny máme však famózní a s 9 body jsme nad míru spokojeni 👌⚽

2. Kolo: Velké Bílovice/Zaječí - ŠAKOBEOT       0:2 (0:2)

Jedlička, Dobrovolný

sestava domácí: Józsa - Mádl, Šenkýř, Grof, Bravenec, Buček (K), Kanalas, Damborský, Buček, Kachyňa, Běloch, Barouš, Herůfek, Králík, Duchan, Šilinek

sestava hosté: Majdiak - Capita, Ondráček, Buřík, Navrátil - Svoboda, Bukáčková, Jedlička V. (K), Kleka - Dobrovolný, Struha (Jedlička J., Marek, Šebeček, Poulíček, Matyáš)

Komentář (trenér Darek): V úterním odpoledni jsme nastoupili proti spojenému týmu Velkých Bílovic a Zaječí, kdy domácí tým měl záporné skóre 0:15. Začátek utkání se nám povedl a hned v první minutě jsme otevřeli skóre. Když v 11. minutě Domča zvyšoval už na 2:0 vypadalo to na jasnou záležitost, nicméně následně jsme se nechali výsledkem uklidnit a další góly nepřicházely. Bohužel v čem jsme se nejvíc trápili byla koncovka, protože většina našich střel mířila do středu brány, kde si s nimi domácí brankař poradil. Hráčům nešlo upřít snahu a hlavně oproti utkání ve Vracově se zlepšila defenzivní činnost týmu, kdy až na ojedinělé situace jsme soupeře do ničeho nepustili. Nyní nezbývá nic jiného než tento výsledek potvrdit doma v neděli v derby zápase proti týmu Křenovic/Újezdu.

4. Kolo: Bzenec/Vracov - ŠAKOBEOT     6:2 (3:2)

Jedlička, Charvát

sestava domácí: Hrabec - Baťka, Havrda, Dvořan, Fridrich, Prokeš, Prachař, Kudláč (K), Poula, Zábranský, Eliáš (Vopravil, Frelich, Marek, Poláček, Anaňjev, Paták, Grufík)

sestava hosté: Majdiak - Capita, Ondráček, Buřík, Navrátil - Svoboda, Bukáčková, Jedlička, Charvát - Dobrovolný (K), Struha (Kleka, Půček, Šebeček, Poulíček, Matyáš)

Komentář (trenér Buky): Naši hráči vstoupili do utkání ledabile a hned v první minutě to mohlo byt 2:0 pro domácí a i tak pokračovalo dalších 20 minut prvního poločasu ve kterých jsme dostali 3 góly. Po 20 minutách jsme se zvedli a začali hrát svoji hru, kdy jsme byli silní na míči a začali kombinovat 👌Do poločasu jsme snížili na 2:3 a troufám si říct, že kdyby nebyl poločas, tak by jsme přidali další góly a slavili vítězství. V druhé půli byla hra taková nic moc a troufám si říct, že jsme byli i víc fotbalový, ale bohužel se hraje na góly a my jsme žádný v druhé půli nestřelili a tři dostali. Největši náš problém jsou nakopávané míče a to na nás dnes stačilo bohužel a ještě větší důraz při obranných situacích a dřívější dostupování. Řekl bych, že to dnes byla taková nováčkovská daň, protože v prvním kole nás moc Kyjov neprověřil. Můžeme to však napravit hned v úterý, kdy zajíždíme do Zaječí pro 3 body.

3. Kolo: ŠAKOBEOT - FC Kyjov 1919        12:0 (8:0)

Charvát 4, Jedlička 2, Dobrovolný 2, Ondráček 2, Půček 2

sestava domácí: Majdiak - Capita, Ondráček, Buřík, Navrátil - Svoboda, Bukáčková, Jedlička, Buříková - Dobrovolný (K), Charvát (Kleka, Půček, Šebeček, Poulíček)

sestava hosté: Šváb - Bystřický, Dubný, Bužek, Žůrek (k), Cetkovský, Bryn, Martinek, Cejthamr, Vojtek, Škaroupka ( Menšík, Jung, Potěšil, Pospíšil, Kobliha

Komentář: V dnešním utkáni jsme nastoupili proti omlazenému týmu Kyjova, kdy od prvních minut bylo jasné na čí straně bude herní převaha a byla jen otázka času, na jakém skóre se zastaví konečný výsledek. S předvedenou hrou můžeme být spokojení, i když nám to soupeř výrazně usnadnil.