TJ Šaratice > MLÁDEŽ ► > Příjmání nových hráčů

Nábor hráčů - přijdi mezi nás...

Motto: Hra patří dětem a je jejich nejlepším učitelem.

Kluci, holky, jsme tu pro vás.

V dnešní době, obzvlášť na vesnici, není mnoho spolků, kde by se mohlo dítě rozvíjet jak tělesně,  tak duševně, zlepšovat si fyzickou kondici, zvládat motoriku těla, učit se předvídat a rychle se rozhodovat.

Toto vše dokáží jen kolektivní sporty. Jedním z nich je i fotbal.

Rodičovský průvodce

Jste rozhodnutí přivést své dítě na fotbal? A potřebujete vědět,  jak na to?

1. Kontaktujte trenéra mládeže, nebo vedoucího mládeže.
  2. Vezměte svého malého fotbalistu či fotbalistku a zúčastněte se tréninku.
  3. Ve spolupráci s klubem poté vyřiďte registrační průkaz a členství ve FAČR.
  4. Na stránkách clenstvi.fotbal.cz můžete kdykoli kontrolovat, zda je členství aktivní.
  5. Pokud je vše úspěšně vyřízeno, pak už svého malého fotbalistu podporujte v jeho dalším fotbalovém růstu a buďte dobrým a slušným fotbalovým fanouškem.

Od kolika let začít hrát fotbal?

Děti mohou hrát soutěže již od pěti let (předpřípravka, (U6) - hráči do šesti let). Znamená to, že již v tomto věku mohou být registrované v jednotlivých klubech a zapojit se do tréninků. V našem klubu se hráči předpřípravky zúčastňují tréninků a zápasů mladší přípravky (U8) s ohledem na jejich věk, mentální a fyzickou zralost.

Zapojení mladších dětí do tréninků a zápasů je na individuálním uvážení v rámci klubu. Určitě je nutné zvážit, zda je dítě již schopno vnímat informace, udržet disciplínu a rámcově se učit pravidla sportu.

Jaké jsou ve fotbale klubové příspěvky?

Klubové příspěvky nemají pevně danou finanční hranici. Příspěvky jsou nastaveny individuálně dle potřeb. Fotbal patří k těm méně nákladným sportům. Počítejte, že roční příspěvek se může pohybovat okolo stovek korun. Informace o konkrétní výši členského příspěvku vám rádi poskytneme.

Kam přihlásit dívky?

Fotbal není pouze záležitost pánů. Dívky se tak mohou přihlásit a registrovat také již od pěti let.

V nejmenších kategoriích jsou družstva smíšená, tudíž dívky hrají společně s chlapci. Rozdělení na ryze dívčí týmy přichází až ve starším věku.

Věkové kategorie v soutěžích mládeže:

Přípravky:  - mladší     6 -   8 let    (U8)

- starší      8 - 10 let   (U10)

Žáci:           - mladší   10 - 12 let   (U12)

- starší    12 - 14 let   (U14)

Dorost:       - mladší   14 - 16 let   (U16)

- starší    16 - 18 let   (U18)

Hráči po dosažení stanoveného věku přecházejí do nejbližší vyšší věkové kategorie vždy k 1. 1. následujícího roku. Po dosažení vyšší věkové kategorie může hráč dohrát rozehraný soutěžní ročník v nižší věkové kategorii.

Hlavně se nebát a přijít.  Jsme skvělá parta.